חדלות פרעון, פירוקים והבראת חברות

 

מחלקת חדלות הפירעון, פירוקים והבראת חברות במשרד Eitan Mehulal Sadot מספקת שירות ייחודי ומקיף בכל ההיבטים של חברות בקשיים, כינוסים ופירוקים, הקפאת הליכים, הסדרי נושים, ייצוג נושים, רכישת חברות בהליכי חדלות פירעון ועסקאות נלוות וכרוכות. הטיפול הייחודי והמקיף נשען על הידע והניסיון הרב ורחב ההיקף של עורכי הדין במחלקה תוך עבודה משותפת עם המחלקות המקצועיות האחרות במשרד.

המחלקה מייצגת גופים רבים, לרבות את מרבית הבנקים המסחריים, שלוחות מקומיות של בנקים זרים, רשות המיסים, חברות פרטיות וציבוריות, קרנות הון סיכון ומחזיקי אג"ח.

לצוות המחלקה ניסיון רב שנים כנאמנים בהקפאת הליכים, כונסי נכסים של חברות ונכסים, מפרקים ומנהלים מיוחדים של חברות מתחומי פעילות מגוונים.

 

טיפול וניהול בחברות חדלות פירעון

המחלקה עוסקת בטיפול ובניהול חברות חדלות פירעון, ובעיקר:

הפעלה ככונסת או מפרקת של חברות כ"עסק חי" בתחומי פעילות עסקית שונים, בחינה מקיפה של עסקי החברה והסביבה העסקית וניהול הסיכונים המשפטיים והתפעוליים בהפעלה כ"עסק חי" לצורך מיקסום שווי נכסיה. במסגרת זו מטפלת המחלקה בחברות מסונפות, חברות ציבוריות, חברות יצרניות גדולות וגופים נוספים שהמימוש שלהן או של נכסיהן נעשה אגב הפעלה כ"עסק חי".

מומחיות בניהול ופירוק של חברות רב – לאומיות – ניהול חברות גם בחו"ל, לרבות הפעלתן כ"עסק חי" ואף סגירתן בעת הצורך. תחום פעילות זה ייחודי ל-Eitan Mehulal Sadot, והוא נשען על הקשרים הענפים של המשרד ברחבי העולם, ועל היכולת לעשות שימוש בכלים משפטיים וניהוליים מורכבים גם מחוץ לישראל.

מומחיות במימוש נדל"ן בארץ ובעולם – מיצוי הפוטנציאל העסקי של ניהול חברות נדל"ן ונכסי נדל"ן אגב חדלות פירעון. במסגרת כך טיפלה המחלקה בחברות ונכסי נדל"ן בארה"ב, אנגליה, גרמניה, רוסיה, סין, מזרח אירופה, איי הבתולה, מלטה ועוד.

מומחיות בחברות הזנק וטכנולוגיה בשלבי חדלות פירעון – טיפול בחברות הזנק וטכנולוגיה החל מסגירה שקטה, ללא צורך בהליכי חדלות פירעון, ועד לפירוק החברה ומכירת נכסיה. במסגרת זאת ניכרים היתרון והייחודיות של היכולות האינטרדיסיפלינאריות של Eitan Mehulal Sadot בענייני הקניין הרוחני של החברות ומציאת רוכשים מהתחומים הרלוונטיים, ובטיפול בהיבטי המיסוי של החברה. למשרד ניסיון ומומחיות רבי שנים בטיפול מול חברות חממה והמדען הראשי בכל הקשור למכירת טכנולוגיה וקניין רוחני בישראל ומחוצה לה.

מומחיות במכירה ללקוחות בחו"ל – ניסיון וידע באתגרים הכרוכים במכירה ללקוחות מחו"ל בהליכי חדלות פירעון. יתרונות אלה מאפשרים לעורכי הדין במחלקה להרחיב את מעגל חיפוש הרוכשים לנכסים המטופלים על ידי המחלקה, ובכך למקסם את שוויים.

מתן פתרונות מיסוי ייחודיים להליכי חדלות הפירעון, על כל היבטיהם – לרבות מיסוי חברות/ יחידים/ נדל"ן/ טכנולוגיה/ מיסוי עקיף ומע"מ.

ייצוג מחזיקי אג"ח וחברות פעילות בשוק ההון בהליכי חדלות פירעון, ומינוי כמפרקת, כונסת או מנהלת מיוחדת בהליכי הסדר או אגב הסדר – תוך עבודה צמודה עם נאמנים של מחזיקי אג"ח והתייחסות לזכויות הבנקים בנכסי החברות.

בניית הסדרי חוב ופיקוח על קיומם – שילוב ייחודי של כישורים משפטיים וניהוליים מעולים בקרב צוות המחלקה מאפשר הגעה להסדרי חוב מורכבים ופיקוח על קיומם לאורך שנים, ובעת הצורך מעורבות בניהול החברה ופיקוח על דוחותיה הכספיים.

ייצוג רוכשים ומשקיעים בחברות חדלות פירעון – ליווי רוכשים ומשקיעים בכל ההליכים הכרוכים בהשקעה ורכישה, החל משלבי האסטרטגיה והבדיקה, ועד לשלבי אישור המכר בהליך הרלוונטי ואישור העסקה.

קרא/י עוד

דה מרקר, 25 בפברואר 2018

בית המשפט אישר לנאמני הוניגמן לפעול למכירת הרשת

כלכליסט, 8 במרץ 2018

עו"ד קרן רייכבך סגל מבקשת להתמנות כמפרקת זמנית לחברה הכלכלית קריית גת

ידיעות אחרונות, 31 בדצמבר 2017

מזונות, ביטקוין ובתי כלא: הפסיקות החשובות של 2017

גלובס, 27 ביולי 2017

ביהמ"ש: אולמות האירועים הדר וסיטי טאואר יימכרו לאלי להב

ידיעות אחרונות, 6 במאי 2017

הדר דימול וסיטי טאור בקשיים
נגישות